Ротар Олександр Васильович

викладач кафедри легкої атлетики з методикою викладання

 

Народився 21 липня 1986 року у невеликому селі Котяла Бричанського району Молдови у сім’ї робітників. Своє дитинство провів на окраїні країни в мальовничому селі Подвір’ївка Кельменецького району Чернівецької області. Дитинство провів з бабусею та дідусем так і зростав під їх пильним вихованням.

Олександр у 1992 році в шестирічному віці розпочав навчання у 1-му класі школи І-ІІІ ступенів села Подвір’ївка Кельменецького району Чернівецької області. Під час навчання Олександр неодноразово захищав честь школи в змаганнях з різних видів спорту, але найбільш до душі йому припала легка атлетика, де він неодноразово був переможцем шкільних, районних та обласних змагань.

У 2003 році юнак закінчив навчання в Подвір’ївській школі І-ІІІ ступенів. Цього ж року вступив до Кам’янець-Подільського державного університету на факультет фізичної культури де і в подальшому продовжував займатись легкою атлетикою (біг на короткі дистанції). Наставником під час важких тренувань був викладач та тренер кафедри легкої атлетики з методикою викладання Ладиняк Богдан Іванович. Під час навчання на факультеті під керівництвом наставника виконав І дорослий розряд з легкої атлетики. На протязі 4 років  в університеті юнак користувався повагою серед однокурсників та викладачів.

В 2007 році Олександр закінчив навчання у Кам’янець-Подільському державному університеті отримавши диплом бакалавра з відзнакою.

Цього ж року юнак вирішив продовжувати навчання та мав намір отримати диплом спеціаліста. Починаючи з 1 вересня 2007 року продовжував навчання на факультеті фізичної культури Кам’янець-Подільського державного університету. Де продовжував удосконалюватись в групі підвищення спортивної майстерності з легкої атлетики.

2008 рік був знаменний для Олександра він отримав диплом спеціаліста з відзнакою, але на цьому його навчання не закінчилось він вирішив пройти всю багатоступеневу освіту і з вересня 2008 року навчався в магістратурі на факультеті фізичної культури.

У 2009 році закінчив Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка та отримав диплом магістра з відзнакою. Під час навчання хлопець знаходився під пильним наглядом завідувача кафедри легкої атлетики з методою викладання Гурмана Леоніда Дмитровича. Починаючи з вересня 2009 року і досі працює на кафедрі легкої атлетики з методикою викладання Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка.

З 1 листопада 2012 року молодий викладач займався науковою діяльністю і вступив до аспірантури в ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника.

31 жовтня 2014 року закінчив навчання в аспірантурі. І цього ж року повернувся в стіни рідного університету де і продовжив працювати на кафедрі легкої атлетики з методикою викладання Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка.

За період роботи на кафедрі Олександр Васильович проводив заняття з таких дисциплін: «Теорія і методика викладання легкої атлетики», «Теорія і методика викладання лижного та ковзанярського спорту», «Основи теорії і методики спортивного тренування», «Оздоровча ходьба та біг у фізичній терапії», «Теорія та методика тренування кваліфікованих спортсменів». І колеги по роботі, і студенти відзначають, що до занять викладач ставиться з високою відповідальністю, намагається проводити їх з урахуванням передових досягнень педагогічної та психологічної науки, кращого досвіду викладачів нашого та інших вищих навчальних закладів. Постійну увагу Олександр Васильович приділяє організації самостійної роботи студентів, проведенню групових та індивідуальних консультацій, керує написанням курсових робіт та є керівником наукового гуртка студентів легкоатлетів.

Як і всі викладачі факультету, О.В. Ротар постійно дбає про вдосконалення спортивної підготовки студентів. Він тренує групу спортивно педагогічного вдосконалення з легкої атлетики. За період його тренерської діяльності вихованці ставали чемпіонами та призерами міських, районних, обласних та всеукраїнських змагань.

Олександр Васильович бере участь у науково-дослідній роботі кафедри, факультету. Автор понад 20 наукових публікацій.

Пр: Основи теорії і методики спортивного тренування: методичні рекомендації. Кам’янець-Подільський, 2013;  Документація з організації та проведення спортивних змагань в школі: методичні рекомендації. Кам’янець-Подільський, 2016; Медико-педагогічний контроль за фізичним вихованням у школі: методичні рекомендації. Кам’янець-Подільський, 2017.


Публікації в електронних журналах та платформах електронної літератури