Гоншовський Вадим Миколайович

кандидат наук з фізичного виховання і спорту,

доцент кафедри легкої атлетики з методикою викладання

 

Народився 1 вересня 1982 р. в місті Кам’янець-Подільський Хмельницької області у сім’ї робітників.

У шість років (1988 р.) пішов до першого класу Кам’янець-Подільської ЗОШ I-III ступенів №15. Під час навчання у школі улюбленими предметами були: фізична культура, музика, біологія та трудове навчання.

В 1999 році після закінчення 11 класу Кам’янець-Подільської ЗОШ I-III ступенів №15 подав документи в Кам’янець-Подільський державний університет, склавши успішно вступні випробування був зарахований на перший курс факультету фізичної культури.

До вступу на факультет фізичної культури займався різними видами спорту однак найбільше часу приділяв тренуванням з легкої атлетики під керівництвом тренера Кам’янець-Подільської ДЮСШ №2 Ковальчук Надії Михайлівни. Під час навчання на факультеті продовжив тренування з легкої атлетики в групі спортивно-педагогічного вдосконалення під керівництвом викладача-тренера Ковальчука Миколи Миколайовича, де займався штовханням ядра та метанням диска. Також під час навчання на факультеті фізичної культури був запрошений викладачем-тренером з баскетболу Кіріловим Ігорем Олександровичем до університетської команди. У складі збірної університету був неодноразовим переможцем чемпіонату міста, а в складі збірної команди міста неодноразовий призер чемпіонатів області з баскетболу.

Під час навчання в університеті навчався в досвідчених викладачів факультету фізичної культури: кандидата педагогічних наук, професора Солопчука Миколи Сергійовича, доктора наук з фізичного виховання та спорту, професора Єдинака Геннадія Анатолійовича, кандидата педагогічних наук, професора Тімошенка Бориса Микитовича, кандидата біологічних наук, професора Совтисіка Дмитра Дмитровича, старшого викладача Федірка Анатолія Олександровича, викладачів Федорака Олександра Васильовича, Леоненка Анатолія Олександровича та інших.

У період навчання на третьому і четвертому курсах під керівництвом кандидата педагогічних наук Солопчука Миколи Сергійовича писав та успішно захистив дипломну роботу з теми «Вплив знань з фізичної культури на дотримання здорового життя юнаками 16-17 років».

У 2003 році завершив навчання та отримав диплом спеціаліста з відзнакою за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Фізична культура». Отримав кваліфікацію вчителя фізичної культури та валеології, організатора туристичної роботи.

Після закінчення Кам’янець-Подільського державного університету був прийнятий на роботу до цього ж навчального закладу на кафедру легкої атлетики з методикою викладання на посаду викладача.

У цьому ж році вступив до магістратури Кам’янець-Подільського державного університету на заочну форму навчання.

У 2005 році закінчив навчання в магістратурі та отримав диплом магістра з відзнакою за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Фізична культура» і отримав кваліфікацію магістра педагогічної освіти, викладача фізичної культури.

З 2006 року почав свій науковий шлях з співпраці з Єдинаком Геннадієм Анатолієвичем який зробив неоціненний вклад в моє становлення як науковця. Працюючи над науковими темами науково-дослідної лабораторії «Гендерні профілактично-оздоровчі технології фізичного виховання і реабілітації» керівником якої є Г.А. Єдинаком здобув практичні уміння та навички з основ наукової діяльності.

У 2007 році вступив в аспірантуру Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника на денну форму навчання.

У 2010 році після завершення аспірантури повернувся на основне місце роботи до Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка на кафедру легкої атлетики з методикою викладання.

У 2011 році в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника (м. Івано-Франківськ) успішно захистив кандидатську дисертацію за спеціальністю 24.00.02 «Фізична культури, фізичне виховання різних груп населення» на тему: «Технологія індивідуалізації фізичної підготовки майбутніх рятувальників у вищому військовому навчальному закладі » і здобув науковий ступень кандидата наук з фізичного виховання та спорту.

У 2013 році рішенням Атестаційної колегії Міністерства освіти і науки молоді та спорту України присвоєно вчене звання доцента кафедри легкої атлетики з методикою викладання.

У 2014 році був нагороджений медаллю ректоратом Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка «За вагомий внесок у розвиток освіти та науки».

Гоншовський В.М. є автором понад 60 наукових статей. Автор 4 методичних рекомендацій «Організація і проведення змагань з легкої атлетики в загальноосвітній школі» (2007 р.), «Метання диска (техніка, методика навчання)» (2008 р.), Реалізація індивідуального підходу у фізичній підготовці майбутніх рятувальників (2009 р.),  «Методичні основи шкільного атлетизму» (2017 р.) та навчально-методичний посібник з грифом МОН «Атлетизм в школі»  (2011 р.)

Під час роботи в університеті неодноразово здійснював керівництво студентами під час написання курсових робіт та дипломних проектів спеціаліста та магістрантів.

Одружений, разом з дружиною Тетяною  виховуємо сина Мирона.


Публікації в електронних журналах та платформах електронної літератури