Чемпіонат Європи з легкоатлетичного кросу. Чіа-2016

11 грудня Чіа приймала чемпіонат Європи-2016 з кросу. Найкращими результатами у виконанні українців в Італії стали четверте місце жіночої команди U23 і восьме місце в індивідуальному заліку Вікторії Калюжної у цій же віковій категорії.
      Чемпіонат Європи завершувався змаганнями серед чоловіків. У командному заліку українці посіли сьоме місце (146 очок). Перемогла збірна Великої Британії і Північної Ірландії (28 очок). В іспанців 32 пункти і вони другі, а трійку призерів замкнули турки (38).
       В індивідуальному заліку чемпіоном Європи став Арас Кайя з Туреччини (27.39 хв). Його співвітчизник Полат Кембой Арікан фінішував у трьох секундах позаду. Бронзову медаль виграв британець Каллум Гоукінс (27.49 хв).
      Серед українців найшвидше дистанцію 9940 метрів подолав Василь Коваль. З результатом 29.11 хв він 24-й. Дмитро Лашин фінішував 31-м (29.27 хв), Дмитро Сірук – 42-м (29.52 хв), Іван Стребков – 49-м (30.03 хв), а Роман Романенко – 51-м (30.06 хв).
      Чоловіки U23 (7970 м)
У командному заліку українці посіли восьме місце (164 очки). Богдан-Іван Городиський фінішував 27-м (23.48 хв), Микола Нижник – 30-м (23.52 хв), В’ячеслав Антонюк – 53-м (24.41 хв), а Сергій Шевченко – 54-м (24.45 хв).
     Першу трійку командного заліку склали збірні Італії (35 очок), Бельгії (53) та Великої Британії і Північної Ірландії (58).
      В індивідуальному заліку переміг бельгієць Ісаак Кімелі (22.48 хв). Срібну медаль виграв іспанець Карлос Майо (22.53 хв), а бронзову – італієць Єманеберхан Кріппа (22.54 хв).
      Жінки (7970 м)
Найшвидше серед українок подолала дистанцію Вікторія Погорєльська. Вона 23-тя (26.36 хв). Юлія Шматенко була 49-ю (27.23 хв), Валентина Жудіна – 67-ю (28.30 хв), а Валентина Кілярська – 68-ю (28.45 хв). У командному заліку наші спортсменки 12-ті (207 очок).
       В індивідуальному заліку переможний дубль оформили спортсменки з Туреччини – Ясемін Кан (24.46 хв) і Мер’єм Акда (24.56 хв). Норвежка Кароліне Бйеркелі Грьовдаль фінішувала третьою (25.26 хв).
      Трійку призерів у командному заліку склали збірні Туреччини (35 очок), Великої Британії і Північної Ірландії (51) і Румунії (79).
       Відзначимо також, що змагання супроводжувала сонячна погода. Під час заключного забігу чемпіонату температура повітря сягала 17 градусів вище нуля.
     Чудову боротьбу впродовж усієї дистанції продемонструвала українки у віковій категорії U23. До п’єдесталу чемпіонату Європи з кросу їм не вистачило лише двох очок.
      Українська команда у складі Вікторії Калюжної, Валерії Зіненко, Наталії Стребкової і Марини Немечнко набрала 69 очок і посіла четверте місце. У господарок змагань, італійок, 67 пунктів і бронзові медалі. Перемогли британки (26), а німкені стали другими (33).
      Найкращою серед українок у Чіа була Вікторія Калюжна. Вона замкнула вісімку найсильніших з результатом 19.54 хв. Валерія Зіненко фінішувала 13-ю (20.10 хв), Наталія Стребкова – 17-ю (20.19 хв), а Марина Немченко була 31-ю (20.47 хв). Дівчата долали дистанцію 6000 метрів.
      Чемпіонкою Європи з кросу серед молоді стала полька Софія Еннауі (19.21 хв). Анна Ґерінг з Німеччини друга (19.24 хв), а третьою була британка Еліс Райт (19.42 хв).
     Чемпіонат Європи-2016 з кросу стартував зі змагань дівчат U20. Турнір 11 грудня приймає Чіа (Італія).
      Упродовж всієї дистанції німкеня Констанце Клостергальфен трималася попереду, і саме вона перетнула першою фінішну лінію, захистивши титул чемпіонки Європи. Дистанцію 4060 метрів Клостергальфен подолала за 12.26 хв.
     Срібну медаль виграла Анна Емілі Мьоллер з Данії (12.43 хв), а бронзову – британка Гаррієт Новлес-Джонс (12.52 хв).
     Найкращою серед українок стала Ірина Племянник. З результатом 14.04 хв вона 53-тя. Тетяна Палінкаш фінішувала 57-ю (14.09 хв), Вікторія Федчик – 67-ю (14.25 хв), Юлія Ходаківська – 78-ю (15.08 хв).
      У командному заліку українки посіли 12-те місце (255 очок). Перемогла команда Великої Британії і Північної Ірландії (33 очка). Німкені другі (57), а трійку призерів замкнули голландки (71).
      12-ми у командному заліку були і наші юніори (269 очок). Хлопці долали дистанцію 6000 метрів. Артем Алфімов фінішував 53-м (18.26 хв), Василь Газукін – 56-м (18.31 хв), Ігор Желем – 79-м (19.12 хв), а Олександр Вуйко – 81-м (19.28 хв).
      Першу трійку командного заліку склали збірні Франції (26 очок), Іспанії (42 очка) та Великої Британії і Північної Ірландії (43 очка).
      Чемпіоном Європи U20 з кросу став норвежець Якоб Інгебрігтсен (17.06 хв). Йоганес Кьяппінеллі з Італії (17.14 хв) фінішував другим, а третім став британець Махамед Махамед (17.16 хв).