Воронецький Вадим Борисович

заслужений тренер України з паверліфтингу, кандидат наук з фізичного виховання та спорту кафедри легкої атлетики з методикою викладання

Усе дитинство Вадим Борисович мріяв стати спортсменом. У шкільні роки він пробував себе у багатьох видах спорту: футбол, гандбол, боротьба, бокс, легка атлетика, але випадкова зустріч з мудрим наставником змінила вектор його поглядів, і те, що було просто захопленням, – стало сенсом всього життя спортсмена.

Воронецький Вадим Борисович народився 3 червня 1976 року у місті Кам’янець-Подільський. Мати спортсмена Тетяна Валентинівна працювала бухгалтером, а батько Борис Казимирович – машиністом тепловоза. Саме батьки привили своєму сину любов до фізичної культури та спорту: спочатку це були ранкові пробіжки та зарядка, активний відпочинок на природі, а згодом і перша спортивна секція. Незабутньою для хлопця була разом з батьками здобута перемога у конкурсі «Тато, мама і я – спортивна сім’я!».

Свої лідерські якості спортсмена Вадим Борисович почав демонструвати ще у шкільні роки. За час навчання в Кам’янець-Подільській ЗОШ № 4 (з 1983 року по 1991 рік) він був незмінним капітаном команд класу з футболу, волейболу, баскетболу, туризму, спортивного орієнтування та в конкурсі « Нумо, хлопці!».

У 1991 році Воронецький Вадим Борисович вступив до Кам’янець-Подільського індустріального технікуму, який закінчив у 1995 році. Студентські роки також не минули без участі у спортивних та фізкультурних заходах, в яких він брав участь, виступаючи за свою групу, відділення та технікум.

Важливою подією для спортсмена у студентському житті було відвідування з друзями тренажерного залу, де він уперше почув про такий вид спорту як пауерліфтинг. Молодого хлопця одразу зацікавив даний вид спорту, у якому для того щоб перемогти, потрібно було підіймати великі та важкі штанги. У той час у тренажерному залі інструктором працювала велика і видатна людина, яка все своє життя присвятила «залізному» спорту – Нагачевський Кім Павлович.

За своє життя Кім Павлович підготував не одного майстра спорту СРСР та України з важкої атлетики, пауерліфтингу та гирьового спорту, а п’ятеро учнів видатного майстра отримали звання «Заслужений тренер України». І цього разу тренерське відчуття не підвело Кіма Павловича, який розгледів у молодому хлопцеві перспективного спортсмена, а в майбутньому і тренера. Так життя звело на одну спортивну дорогу Воронецького Вадима Борисовича та Нагачевського Кіма Павловича, який у процесі навчання поділився багатьма тренерськими секретами, що сприяло становленню Вадима Борисовича як тренера.

У 1996 році Вадим Борисович почав працювати охоронцем у Кам’янець-Подільському ВАТ «Адамс», а з 1998 року працював начальником караулу відділу охорони цього ж підприємства до 2002 року. Під час роботи у ВАТ «Адамс» Воронецький Вадим Борисович 1998 року також вступив на заочне відділення Міжрегіональної Академії Управління Персоналом за спеціальністю «юрист-консул», навчання в Академії закінчив у 2002 році.

Роботу та навчання Вадим Борисович завжди поєднував зі спортом, який став невід’ємною частиною його життя. У 2003 році його запросили працювати тренером-інструктором до гандбольного клубу «Колос» Кам’янець-Подільського району.

У 2004 році рішенням Кам’янець-Подільської районної Ради, було створено районну ДЮСШ відділу освіти, директором якої був призначений Ковальчук Олег Станіславович, який і запросив на роботу в ДЮСШ тренером з пауерліфтингу Воронецького Вадима Борисовича. У 2005 році Вадим Борисович виконав норматив на Кубку України з пауерліфтингу, де йому було присвоєно звання «Майстер спорту України».

Ще одним поворотом у житті Вадима Борисовича став вступ у 2006 році до Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка на факультет фізичної культури, який він закінчив з відзнакою у 2012 році. Цього ж року Вадима Борисовича запросили працювати у його рідний університет спочатку асистентом на кафедру медико-біологічних основ та здоров’я людини, на якій він пропрацював до 2014 року, згодом – викладачем на кафедру фізичного виховання до 2018 року, а зараз майстер спорту працює старшим викладачем на кафедрі легкої атлетики з методики викладання.

У 2018 році Воронецький Вадим Борисович захистив дисертацію на здобуття вченого ступеня «кандидат педагогічних наук». Тема його дисертації «Розвиток рухової активності студенток вищих навчальних закладів у процесі позааудиторних занять пауерліфтингом».

Значні досягнення Вадим Борисович має як тренер з пауерліфтингу. Першим призером на Всеукраїнських змаганнях під керівництвом Вадима Борисовича став у 2004 році Гончарук Сергій на чемпіонаті України з жиму лежачи серед чоловіків. Першою з вихованок виконала норматив «майстра спорту України» у 2005 році Тетяна Ахмамєтєва, яка також першою виконала у 2006 році норматив «майстра спорту України міжнародного класу», а Олена Козлова першою отримала звання «заслужений майстер спорту України» у 2010 році. Загалом, Вадимом Борисовичем на сьогодні підготовлено: двоє заслужених майстрів спорту України, чотирнадцять майстрів спорту України міжнародного класу, двадцять майстрів спорту України та більше п’ятдесяти кандидатів у майстри спорту України. Першою чемпіонкою у міжнародних змаганнях 2007 року на Чемпіонаті світу серед юніорок стала Тетяна Ахмамєтєва, а першою, кому підкорився міжнародний рекорд – Олена Козлова. Загалом, під керівництвом Вадима Борисовича встановлювали рекорди світу та Європи: Олена Козлова, Тетяна Ахмамєтєва, Ганна Гончар, Тетяна Шлопко. До цього списку також можна додати спортсменів, які встановлювали рекорди на Всеукраїнських змаганнях: Андрій Андрущенко, Віталій Воронецький, Єлизавета Солопан, Анастасія Антонюк, Анна Рикун, Анатолій Андрейцев.

У 2008 році Воронецькому Вадиму Борисовичу було присвоєно почесне звання «заслужений тренер України», а також Радою Федерації пауерліфтингу України його було призначено старшим тренером жіночих збірних команд України з пауерліфтингу, де він працює по сьогоднішній час.  У 2009 році Вадиму Борисовичу була вручена Почесна грамота Верховної Ради України за підготовку національної збірної команди України до ІХ Всесвітніх ігор.

На Х Всесвітніх іграх, які відбулися у 2013 році, вихованка Воронецького Вадима Борисовича Олена Козлова здобула золоту нагороду, а Тетяна Ахмамєтєва стала срібною призеркою. За підсумками вищевказаних змагань, а також за підготовку національної збірної команди України Вадиму Борисовичу у 2014 році було присвоєно почесне звання «заслужений працівник фізичної культури та спорту України», також нагороджено відзнакою міського голови Кам’янець-Подільського «за заслуги перед громадою міста». У 2017 році за успішний виступ національної збірної команди України на ХІ Всесвітніх іграх та за піднесення іміджу України на міжнародних змаганнях Вадим Борисович був нагороджений Почесною грамотою Верховної Ради України.

Багаторазово спортсмени Воронецького Вадима Борисовича ставали переможцями та призерами міжнародних змагань, серед яких: Олена Козлова, Тетяна Ахмамєтєва, Тетяна Шлопко, Андрій Андрущенко, Ганна Гончар, Василь Демяненко, Віталій Воронецький, Єлизавета Солопан, Анастасія Антонюк, Анна Рикун. Студенти Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка під керівництвом Вадима Борисовича здобули перемогу та зайняли призові місця на Всеукраїнських змаганнях: Олена Козлова, Тетяна Ахмамєтєва, Тетяна Шлопко, Ганна Гончар, Віталій Воронецький, Андрій Андрущенко, Кристина Кухар, Єва Мак, Людмила Колінчук, Сергій Боднар, Сергій Гончарук, Ілона Гермаківська, Настя Іванюк, Владислав Боднар, Богдан Шевчук, Анатолій Андрейцев.

Вадим Борисович виховує двох синів. Старший Віталій 1996 року народження студент-магістрант факультету фізичної культури Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, багаторазовий переможець та призер міжнародних та Всеукраїнських загань. Молодший син Глєб учень третього класу НВК №3 займається спортивною акробатикою та плаванням. Тож, любов до спорту Вадиму Борисовичу вдалося привити і своїм дітям. У даний час вихованці Воронецького Вадима Борисовича готуються до відповідальних змагань як на міжнародному, так і на Всеукраїнському рівнях.


Публікації в електронних журналах та платформах електронної літератури