20 метрів – вперше за п’ять років!

26-27 квітня в Кам’янці-Подільському відбулися Всеукраїнські змагання з метань на честь олімпійських чемпіонів Фаїни Мельник та Анатолія Бондарчука.

– Це були одні з найкращих за рівнем організації змагання метальників за останні декілька років, – розповідає головний тренер збірної України з метань Максим Островський. – Місцева влада, депутати, Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, завідувач кафедри легкої атлетикиЛеонід Гурман, відділення НОК, обласна ФЛА (президент Олександр Прокопов) – усі ці ланки доклали чимало зусиль для якісного проведення цих змагань. Вважаю, що з облаштуванням сучасного сертифікованого легкоатлетичного метального стадіону, на якому ми плануємо змагатися вже наступного року, не виникне жодних проблем.

Було дуже багато глядачів, яскрава церемонія відкриття, належна організація змагань – все це атрибути міжнародних стандартів, яких ми, безперечно, досягнемо. Зазначу, що одним із перспективних завдань місцевої легкоатлетичної громади є подання заявки на проведення тут Кубка Європи з метань. Після створення сучасного метального центра цьому перепон не буде, адже інша необхідна інфраструктура вже є: і готелі, і комфортний зал важкої атлетики «Епіцентр».

Напередодні ми провели тут збір, і виступи штовхальників ядра довели, що Кам’янець-Подільський – дуже гарне місце і для тренувань, і для показання високих результатів. Прикрасою змагань стала боротьба між сумчаниномІгорем Мусієнком та Віктором Самолюком із Київщини. Норматив на чемпіонат Європи в Берліні тут складає 19.90, і коли Мусієнко штовхнув на 19.91, ми з суддею Мариною Резановою про всяк випадок його ще раз переміряли, щоб не виникало ні в кого ніяких сумнівів. А коли Ігор у заключній спробі штовхнув ядро на 20.14, – це викликало хвилю оплесків. Востаннє українці штовхали за 20 метрів п’ять років тому!

Віктор Самолюк поки що нормативу не виконав, але видно було, що він готовий до його виконання. І конкуренція з Мусієнком має йому в цьому допомогти.

Також у штовханні ядра виступали ще два принципових суперники – тернопільчани Олександр Шилівський та Іван Карюк. Результати не досить високі (відповідно, 17.32 та 17.03), але хлопці щойно змінили 6-кілограмовий снаряд на 7,260). Хотів би відзначити нашого молодого юніора Артема Левченка з Харкова та його тренера Володимира Харуна. Артем проводив змагання в тренувальному циклі і ядро штовхав із місця. І те, що він за таких умов став переможцем із результатом 17.98, доводить, що юнак у гарній фізичній формі та готовий до відбору на чемпіонат світу серед юніорів.

Хотілося б відзначити у метанні списа молодих дівчат Марину Гой таМаріанну Савджи із Київщини (групи В’ячеслава та Віктора Римків). Їм по 15 та 16 років, а результати (39.47 та 45.58) показали, що вони мають гарні перспективи для участі в юнацькому чемпіонаті Європи, а Маріанна Савджи – в юнацьких Олімпійських іграх.

У метанні диска гарні результати показала юніорка з Дніпра Дар’я Гаркушу(49.70), яка обіграла Карину Чередниченко. Ще одна дніпрянка – Вікторія Клочко – виконала норматив на чемпіонат Європи – 56.40.

Метання молота – і снаряд летить до 80 метрів! Богдан Потрус із Дніпра, який приїхав після турецького збору, виграв юнацький турнір (5 кг) із результатом 78.42. На чемпіонаті України в Мукачево йому не вдалося себе реалізувати, але в Кам’янці він довів, що входить до складу лідерів. Якщо Потрус готується до чемпіонату Європи серед юнаків, то Іван Гаврилюк – до чемпіонату світу серед юніорів. У Кам’янці-Подільському він показав також гарний результат 77.20 (6 кг).

У змаганнях взяла участь одна з провідних наших атлеток – Ірина Новожиловаз Херсонщини. Вона метнула молот на 67.64, а Володимир Мисливчук із Рівного – на 72.68.

Ірина Климець виступала цими ж днями на міжнародних змаганнях у Білорусі й посіла друге місце з результатом 71.10. Зазначу, що Ірина вперше показала такий високий результат за кордоном. Отже, спортсменка цілеспрямовано працює над своєю професійною підготовкою, для того щоб потрапити до складу кандидатів на чемпіонат Європи.