Подвійний диплом

Заслужений майстер спорту України з пауерліфтингу, одинадцятиразовий чемпіон світу з пауерліфтингу, володар 36 рекордів світу, чемпіон Всесвітніх ігор у Колумбії в 2013 році. Та на цьому перелік досягнень Вадима Довганюка не завершується. Цього року він ще й отримав два дипломи – диплом магістра (факультет фізичної культури) та диплом спеціаліста (факультеті іноземної філології).

– Коли Ви почали займатися пауерліфтингом?

– Займатися спортом почав ще в 2002 році. Як і більшість хлопців я спочатку відвідував спортзал лише, щоб “підкачатися”, але вже тоді почалося моє “серйозне” захоплення саме цим видом спорту. Як на мене, то виходило непогано. І вже на перших змаганнях я виконав нормативи кандидата в майстри спорту, а через два роки в 2004 році виграв свій перший чемпіонат світу серед юнаків у Південній Африці. Відтоді й до сьогодні професійно займаюся пауерліфтингом.

– Як обирали університет для навчання?

У місті Волочиську, де я народився та розпочав свою спортивну кар’єру моїм особистим тренером був Антонов Олександр Іванович, який і порадив вступати саме сюди, адже він є випускником Університету Огієнка.

В університеті на факультеті фізичної культури мене тренував заслужений тренер України Гурман Леонід Дмитрович, кандидат педагогічних наук, доцент,  завідувач кафедри легкої атлетики з методикою викладання. Я дуже вдячний своїм тренерам, які завжди підтримували мене як у спорті, так і в навчанні.

– Знаю, що ви зараз живете й працюєте за кордоном. Розкажіть про це.

– Так сталося, що два роки тому ми з дружиною переїхали жити до Сполучених Штатів Америки, мешкаємо зараз в Чикаго. Тут у нас народилася донечка, яка отримала американське громадянство. Я би дуже хотів, щоб на Україні були створені такі умови для життя, щоб люди не їхали за кордон. Вважаю, що так не повинно бути, бо люди мають жити у своїй країні, біля своїх рідних, вони не повинні покидати своїх домівок. Але кожен із нас сам обирає свою дорогу в житті. Я не жалкую, що так склалося, мені завжди подобалася Америка, я там багато часу проводив на змаганнях. Хотілося б, щоб на Україні були перспективи для молоді., щоб країна розвивалася.

– Спорт так  і залишився вашою основною діяльністю?

– У Чикаго я розпочав тренерську діяльність, розробив свою власну програму для підготовки спортсменів із пауерліфтингу в онлайн. Я контролюю людей, надаю онлайн-консультації та допомагаю досягти гарних результатів.

Побажання до 100-річчя університету.

– Передусім хотів подякувати ректорові університету Копилову Сергієві Анатолійовичу за те, що він завжди підтримує студентів, особливо спортсменів, допомагає вирішувати різні проблеми. Також вдячний колективові К-ПНУ ім. Івана Огієнка, який допоміг мені здобути дві вищі освіти й отримати два дипломи. Хочу побажати, щоб із кожним роком якнайбільше студентів приходили навчатися до вашого університету.

Я переконаний, що позитивна атмосфера Огієнківського вишу є гарною основою для засвоєння ґрунтовних знать зі свого фаху, адже там створені всі умови для того, щоб студенти могли самовизначитися в житті й зреалізувати в майбутньому свої найзаповітніші мрії та задуми. Процвітання та мирного неба!

Оксана Фаріон