Завершилася ХІІ Літня універсіада України 2015 року

З березня по листопад 2015 року на спортивних майданчиках України проводилися змагання ХІІ Літньої універсіади України з 19 видів спорту серед студентських команд обласних і Київського міського відділень (філій) Комітету з фізичного виховання і спорту МОН України.

Змагання проводилися як етап підготовки до ХХVІІІ Всесвітньої універсіади. В багатьох видах спорту брали участь найсильніші спортсмени України, які показали високі результати.

У складі збірних команд взяли участь студенти-спортсмени близько 120 вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації незалежно від відомчої підпорядкованості та форм власності.

Студенти-спортсмени Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка взяли участь у змаганнях у складі студентської збірної команди Хмельницької області із 5 видів спорту першої групи (дзюдо, легка атлетика, стрільба кульова, теніс настільний, фехтування) та 6 видів другої групи (баскетбол (жін.), волейбол (чол., жін.), гандбол (чол.), футбол (чол., жін.).

Виступ студентів університету в змаганнях ХІІ Літньої універсіади України 2015 року є одним з найкращих за всю його історію. Виборено 78 медалей, з яких – 41 золота, 20 срібних та 17 бронзових.

Найбільшу кількість медалей вибороли спортсмени з кульової стрільби (37, тренер – старший викладач Коваль О.Г.), легкої атлетики (16, тренери – доцент, заслужений тренер України Ліщук В.В., викладач Вергуш О.М.), дзюдо (8, тренери – доцент, заслужений тренер України Шишкін О.П., старший викладач, заслужений тренер України Гуска М.Б., старший викладач Райтаровська І.В.). Серед спортсменів найбільшу кількість медалей вибороли МСУМК Сергій Куліш (6 золотих, кульова стрільба), МСУМК Вікторія Сухорукова (4 золотих, 1 срібна, кульова стрільба), МСУМК Тетяна Тарасенко (3 золоті, 1 срібна, кульова стільба), МСУМК Наталія Лупу (1 золота, 1 срібна, легка атлетика), ЗМСУ Аліна Комащук (2 золоті, фехтування) та інші.

Добре виступила збірна команда університету з волейболу (тренер – доцент Козак Є.П.), яка вперше серед спортивних ігор, які культивуються в університеті, перемогла в Літній універсіаді України. Також гарних результатів досягли й інші команди зі спортивних ігор: настільний теніс – 4 місце; гандбол (чол.) – 5 місце, баскетбол (жін.) – 4 місце, футбол (чол., жін.) – 5-8 місця.

Серед команд ВНЗ ІІ категорії, які мають факультети або інститути фізичного виховання і спорту, Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка посів перше місце (5280,3 очок), другими стали представники Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького (1928 очок), третіми – представники Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського (1876,5 очок).

Серед ВНЗ усіх категорій наш університет посів третє місце, поступившись тільки двом представникам І категорії – Національному університету фізичного виховання і спорту України (м. Київ) та Львівському державному університету фізичної культури.

Публікація від Лілія Надвідна 15 грудня 2015.
meridian.kpnu.edu.ua/2015/12/24/studentskyj-sportyvnyj-forum/